שמאי רכב מומלץ בחיפה

רוצים לקנות רכב חדש ומעוניינים לדעת מה שוויו האמתי? נגרם לכם נזק לרכב ואתם מעוניינים לדעת מה העלויות הנזק, בכדי להתנהל מול חברות הביטוח? שמאי רכב, הוא איש המקצוע שיסייע לכם בכך. כאן תוכלו לקבל את כל הפרטים על שמאי רכב.

שמאי רכב הינו איש מקצוע המוסמך להעריך את שוויו האמתי של רכב מסוים או של נזק אשר נגרם לאותו רכב, באמצעות הידע המשפטי והכלים הטכניים שברשותו, אותם רכש במסגרת של לימודי שמאות רכב. שמאי רכב מועסקים בעיקר בחברות ביטוח (בדומה אל שמאי מקרקעין), במוסכים ובחברות אשר עוסקות בשיווק ומכירת רכבים.

הסמכויות העיקריות של שמאי רכב:

  • קביעת  גובה הפיצויים אשר יינתנו לאדם שרכבו נפגע
  • הערכת עלותם ושווים של כלי רכב שונים
קרא עוד
אביהו רפפורט שמאים

שד' ההסתדרות 25 חיפה

אביהו רפפורט שמאים מעניקים חוות דעת וייצוג בבעת משפט וכן מבצעים אומדני זנק לכל סוגי הרכבים (פרטיים, מסחריים, משאיות, אופנועים, וציוד חקלאי).

רכס שאלתיאל

דרך בר יהודה 1 חיפה

רכס שאלתיאל עוסק בתחום שמאות הרכב מזה שנים רבות, שמאי מקצועי אשר שם דגש רב על מידת שביעות רצון הלקוח, ויעניק לכם את השירות המקצועי ביותר שניתן.

נקיבלי שלמה

שלומציון המלכה 27 חיפה 34406

קל-גד שמאים

שדרות המגינים 86 חיפה

משרד שמאות רכב קל גד עוסק במתן שירותי שמאות וסקירה בתחום הרכב,  הערכת נזקים, וכן המשרד מוסמך להפיק חוות דעת מקצועיות במקרה של נזקים. המשרד מנוהל על ידי קלמן רוזנברג...

אסי אבני

אח"י אילת 44 קרית חיים

אסי אבני הינו שמאי מקרקעין, המבצע הערכות שווי לנכסי נדל"ן בצורה מקצועית ואמינה. אסי הוא בעל ניסיון רב בתחום ושמאי מקרקעין מקצועי ביותר.

שאלות ותשובות בתחום שמאי רכב

כמה יעלה לי שמאי מקרקעין מומלץ בחיפה?

בפורטל שמאים תוכלו לשאול שאלות הקשורות לעלויות שמאי מקרקעין מומלץ בחיפה, לקבל מידע אמין אודות מחירים מקובלים בתחום, להשוות מחירים בין שמאים שונים ובסופו של דבר לבחור בשמאי המתאים לכם ביותר. ייתכן ויהיו הבדלים במחירים בין שמאי קרקע ליזמות בניה לבין שמאי קרקע לחקלאות. 

איך אדע לבחור שמאי מקרקעין בחיפה?

כדי לבחור שמאי מקרקעין בחיפה חשוב לבדוק שהוא עבר הסמכה ויש לו מוניטין מוכח בתחום. תוכלו לבקש המלצות מלקוחות קודמים, לברר באילו פרוייקטים קודמים בהם היה מעורב ולבקש הצעת מחיר. באתר שמאים בכתובת shamay4u.co.il תוכלו למצוא שמאי מקרקעין בחיפה מנוסים ומקצועיים רבים, לבדוק את המוניטין והנסיון שלהם, להשוות מחירים ועוד. כמו כן, תוכלו לקבל מידע שימושי רב אודות התחום, להתייעץ בפורום המומחים, לשאול כל שאלה ולהתייעץ. 

למה צריך שמאי מקרקעין?

על מנת שלא תפסידו כסף רב, גם אם אתם יזמים מנוסים ומיומנים, לפני כל חתימת חוזה הסכם מכירה או רכישה של קרקע, מומלץ מאד להזמין הערכת שמאי מקרקעין. מדוע? משום שהערכתו הינה עצמאית ובלתי תלויה וכך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהסכום שאותו אתם עומדים לשלם או לקבל אכן תואם את שווי הקרקע. כמו כן, חוות הדעת של שמאי המקרקעין תקפה וקבילה בבתי משפט, מול בנקים למשכנתאות ומול משקיעים שונים המעוניינים לבחון את ההצעה שאתם מניחים בפניהם. 

אם חברת הביטוח ממנה שמאי רכב לצורך הטיפול בתהליך לאחר תאונת דרכים שעברתי, האם גם אני צריך לחפש שמאי?

השאלה דומה לשאלה האם כדאי לך לחפש עורך דין במקרה ואתה תובע אדם אחר בבית משפט. השמאי שממנה חברת הביטוח עובד עבורה ולכן מייצג את האינטרסים שלה, קודם כל. אלא אם כן אתה בוטח לחלוטין בחברת הביטוח שתפצה אותך כיאות ותעביר את כל תהליך התביעה בדיוק כפי שמגיע לך, בהחלט יש מקום להצטייד בשמאי רכב גם מטעמך. מתפקידו יהיה לתעד את הנזק שנגרם, לעשות בדיקה מקיפה לגבי כל הנזקים שנגרמו, במישרין ובעקיפין, ולפעול כך שזכויותיך מול הגופים השונים, כמו למשל חברת הביטוח, יישמרו. סביר להניח כי שמאי בעל ניסיון ידע כיצד להתנהל מולם כך שייחסכו לך הוצאות, במידה והדבר אפשרי.

מה עושים עם הדו"ח של שמאי רכב לאחר תאונה ואיך אפשר לערער עליו אם אני לא מסכים עם חלק מהכתוב שם?


את הדו"ח הסופי יש לשלוח לחברת הביטוח, שיכולה לקבל אותו או לדחותו (ובמקרה זה תוכלו בתורכם לערער על הדחיה בפני משרד התחבורה). הדו"ח כולל גם הערכת שווי והצעות תיקון, שהן סעיף מרכזי מאוד (מבחינת הקף הפיצויים מחברת הביטוח). על הסעיף הזה ניתן לערער (אם כי זיכרו כי גם חברת הביטוח רשאית לעשות כן).

כמו כן, ניתן להגיש הצעות שיפור לגבי סעיף התיקונים לידיו של שמאי רכב ישירות (גם כאן, חברת הביטוח יכולה לעשות אותו הדבר, אם כי זיכרו כי במקרה זה היא מחוייבת להעביר גם לכם העתק של כל מסמך שמגיע לאותו שמאי רכב).

לפני חודשיים עברתי תאונת דרכים עם 100% טוטאל לוס. חברת הביטוח סיפקה רשימה של שמאי רכב מוכרים על ידה, אבל הבנתי שאני יכול לבחור גם שמאי רכב שלא מופיע ברשימה, האם זה נכון ומי ישלם על שירותיו של השמאי?


בהחלט נכון. חברות הביטוח מנפיקות רשימות של שמאי רכב המוכרות על ידן, שיקבלו מימון מלא על חשבון הביטוח (אולם יצירת הקשר עם שמאי רכב זה תעשה מיוזמתכם). במידה ותרצו להביא שמאי רכב חיצוני, שלא מופיע ברשימה הזו, תוכלו בהחלט לעשות זאת. במקרה זה תשלמו את שכר טרחתו של שמאי רכב זה מכיסכם, אולם תוכלו להגיש בקשה להחזר הוצאות מחברת הביטוח: בכל מקרה בו חברת הביטוח החליטה לקבל את ההמלצות של אותו שמאי רכב חיצוני, היא תהיה מחוייבת בתשלום שכר טרחתו. אם היא לא קיבלה את ההמלצות, ולדעתכם שלא בצדק, תוכלו להגיש ערעור לוועדת הערר של משרד התחבורה.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

חקירת תאונות - היתה תאונה ולכן...

חקירת תאונות - היתה תאונה ולכן...

לא צריך לעבור את מה שאדוארד נורטון עבר במועדון קרב כדי להבין, חוקר תאונות דרכים פוגש לא מעט מקרים קשים איתם הוא צריך להתמודד בחייו המקצועיים...

אסי אבני

שמאי רכב - איך בוחרים שמאי במקרה של תאונת דרכים

לפי מחקר שנערך בשנת 2004, על ידי מרכז תכנון תחבורה והטכניון, עלות תאונות דרכים בישראל הן קרוב ל-13 מיליארד שקל בשנה, שהם 2.5 אחוז מהתמ"ג השנתי.נזקי...

שמאי רכב – כל המידע הנחוץ לבחירת שמאי רכב

שמאי רכב – כל המידע הנחוץ לבחירת שמאי רכב

בחירה נכונה של שמאי רכב תעזור לכם מאוד בתביעותיכם מול חברות הביטוח כך שתקבלו את התמורה והפיצוי ההולם ביותר מבחינה כספית ומבחינת מצב הרכבתאונה...

מדריך שמאי רכב

מדריך שמאי רכב

על שמאי רכב אפשר לומר את המשפט הידוע, עדיף שהוא יהיה בצד שלנו ולא מולנו על פי הערכות שונות יש בישראל מאות שמאי רכב, שמאים אלו עובדים ברובם...

שמאי רכב, לא מה שחשבתם– כל מה שחדש בתחום

שמאי רכב, לא מה שחשבתם– כל מה שחדש בתחום

בחודש מרץ האחרון יזמה לשכת סוכני הביטוח שינוי שעשה גלים בתחום ביטוח הרכב ושמאות הרכב. גם משרד התחבורה מחדש בתחום. נשארים מעודכנים באמצע חודש...