shamay4u.co.il

הקלד את שאלתך בתיבה למטה ולחץ שלחתחום השאלה:

השאלות והתשובות האחרונות בנושא שמאי מקרקעין

שלום אני מתחיל תהליך של שינוי תבע בבית פרטי בירושלים לצורך הכשרת עבירות בנייה, חשבתי בהזדמנות זו לבצע פיצול יחידות ( הבית למעשה מחולק לשניים כמו דו משפחתי כמעט ) האם שני הנכסים לאחר הפיצול יהיו שווים יותר מנכס אחד ואם כן אז האם העלות של מס שבח כתוצאה מכך לא תפגע ברווח ? תודה מראש 25/10/2014
הפיצול משנה את שווי הנכס המקורי. אולם בכדי לדעת אם עלה השווי אם ירד. יש להכין חוו״ד. לשאלה אם מס שבח ינגוס ברווח במידה והשווי עלה היא היפותטית. כאמור יש לבחון נקודתית את השינויי המוצע בתב״ע מבחינה..
רכשתי דירה לפני 2 שנים ורשמתי ע"ש בני החייל טרם קבלנו את הדירה(הדירה היתה מיועדת לביתי שהיתה בהליכי גרושין) היום בתי גרושה ואני מעונינת להעביר את הדירה על שמה האם זה אפשרי ?מה הפרוצדורה? האם שמו של בני לא יופיע ברישומים כי היה ברשותו דירה? אשמח לקבל מענה בהקדם 13/08/2014
השאלה נוגעת לתחום המשפטי יותר מהשמאי. העברת רישום בין קרובים ולענין המיסוי הינו תחום המוגדר בחוק בדקו עם משפטן. לעניין רישום כי לבנך הייתה דירה וזה עניין להוראות משרד השיכון והמשפטים עד כמה שאני..
שלום אני גרה בצפת הגיע אלי שמאי והעריך את ביתי כמו כל הבניינים בשכונה למרות שהבית שלי משופץ קומפלט ושלהם לא איך זה יכול להיות כאשר הבית משופץ הסכום אותו דבר 13/08/2014
באם נערכה שומה מלאה ולא לצורכי משכנתא. לא ניתן להבין אי ההתייחסות. אלא שאם נעשתה שומה מלאה ולא צוין מצב הדירה כמאפיין נבדל מייחוס ההשוואה שנעשתה , יש לבחון השומה בהתאם. אם כי ייתכן שהשיפוץ לא נתן..
נכס שלי נמצא בהליך קביעת היטל השבחה אצל "שמאי מכריע". מאיזה תאריך חלה הצמדה וריבית פיגורים של 9% והאם ניתן לי פסק זמן לגייס את כספי ההיטל הנ"ל. 24/01/2014
שמאי או העו״ד מטעמך יכולים לענות לשאלתך.  גיוס הכסף לתשלום הינו דיון נפרד, לא שמאי. תוכל גם לבדוק את הסוגייה בעירייה התשובה ניתנה על ידי משה בן גל , שמאי מקרקעין, השומרים 53, רחובות,  ..
אני רוכש דירה עם 73 מ"ר בפועל, בנסח הטאבו מופיע רק 56 מ"ר אך תסריט הדירה מראה כי לא הוסיפו את המרפסות לנסח (בניין ישן ). האם העניין עלול להוריד את ערך הדירה בעיני השמאי? 08/12/2013
שווי דירה נעשה בהתאם  להשוואה כך שנלקח בחשבון שווי מר  שנמדד ולא משנה מה נמדד חשוב מה היא ההתאמה בין השטח הנמדד - סוגו כמו נטו ברוטו ושווי המר ברוטו או נטו. התשובה ניתנה על ידי משה בן גל..
אם שוכרים שטח חקלאי במושב באזור השרון (25 דונם) לטובת פרחים וצמחים, כמה אמורים לשלם על כל דונם בכל חודש? האם יש טבלה קבועה? 15/11/2013
בקרקע חקלאית דמי השימוש הראויים (שכ"ד בשוק החופשי) נקבעים בעיקר ע"פ רמת הביקוש והיצע מקומי וייחודי, לסביבה. וכן כתלות במס' גורמים נוספים, שביניהם הוראות השימוש ע"פ תב"ע..
אילו שמאים מוסמכים להגיש חוות דעת בתיקים בנושא מס שבח על קרקע חקלאית? 31/10/2013
מס השבח, המוטל על המוכר, בדרך כלל מחושב בצורה חשבונאית, ללא צורך בשמאות מקרקעין או שמאות חקלאית. בדרך כלל מדובר בחישוב פשוט יחסית: הסכום הממוסה הוא סכום המכירה פחות הוצאות קודמות של המוכר (הוצאות..
כמה עולה הערכת שמאי? 25/10/2013
שלום רב מאחר ולא ציינת באיזה סוג שמאי מדובר, נפרט לגבי שני סוגי שמאים, מקרקעין ורכב. עלות הערכת שמאי מקרקעין נע בין 1000 ל-5000 שקל, תלוי בסוג המבנה ובמשך זמן הערכה. עלות הערכת שמאי רכב , נע..
מה הנוהל המקובל להערכת דירה באופן השוואתי, האם מחשבים מחיר ממוצע לחדר כפול מספר החדרים או מחיר ממוצע למ"ר כפול שטח הדירה? 22/08/2013
חישוב שווי למגורים משתנה בהתאם לכמות בנתונים וסוג נכס דירה דו משפחתי וכו. ככלל שווי למר הינו בסיס השוואה מקובל. אך חשוב לדעת להתייחס לגודל נכס מס חדרים קומה וכו'. התשובה ניתנה על ידי משה בן גל..
האם ניתן להעביר הערכת שמאי עבור לקיחת משכנתא מבנק לבנק 22/08/2013
על פי החוק, לא ניתן להעביר הערכה לבנק אחר. התשובה ניתנה על ידי משה בן גל , שמאי מקרקעין, השומרים 53, רחובות,   טלפונים:  050-5839070  , 08-9453738.
האם גובה היטל ההשבחה, שנקבע לפי רשויות המס, ניתן לערעור על ידי ובאילו תנאים? 07/08/2013
התשובה היא כן. היטל ההשבחה הוא למעשה "מס" הנגבה על ידי הרשות המקומית, כאשר בעקבות החלטות של רשויות התכנון והבינוי המקרקעין מושבחים- בגין הרחבת זכויות הניצול (המקרה הקיצוני: שחרור קרקע חקלאית..
מה כוללת הערכה של שמאי מקרקעין ואיך היא יכולה לעזור בקביעת הכדאיות של עסקת נדל"ן? 16/08/2012
שמאי מקרקעין משתמשים בעיקר בשלוש גישות עיקריות להערכת שווי הנכס (גישה השוואתית, גישה חשבונאית וגישת ההוצאות), אולם דרך החישוב המדוייקת בכל גישה ושיטה היא עניין סבוך מאין כמוהו, שדורש את מלא המומחיות..
שלום, קיבלנו חוות דעת של שמאי מקרקעין, שלא טרח אפילו לברר את כל העובדות ולדעתנו עשה "חצי עבודה". אל מי ניתן לפנות בנושא (השמאי עצמו שלל את הטענות ולא הסכים להחזיר את שכר הטרחה)? 16/08/2012
הגוף המפקח על רישוי שמאי מקרקעין בישראל הוא מועצת השמאים, שבמסגרת משרד המשפטים, שגם מחזיקה בית דין משמעתי המחייב בהחלטותיו את כל שמאי מקרקעין הפעילים ומורשים בישראל. כיוון שכך, הערכאה הראשונה אליה..
מה הן דרישות החוק (מלבד בחינות) לצורך רישום כשמאי מקרקעין? 16/08/2012
החוק דורש כי לגבי כל המבקש להרשם בפנקס השמאים תחת הקטגוריה של שמאי מקרקעין יתקיימו כמה תנאים. התנאי הראשון הוא השכלה אקדמית מלאה, כלומר תואר ראשון (BA) ומעלה. התנאי השני הוא עמידה בהצלחה בכל בחינות..
מה כוללות הבחינות לצורך הסמכה בתור שמאי מקרקעין? 16/08/2012
לשכת השמאים שעל ידי משרד המשפטים מונה על פי חוק 9 חברים, ואמונה בין השאר על עריכת בחינות ההסמכה של שמאי מקרקעין בישראל. כדי לקבל הסמכה מאת הלשכה לעבוד בתור שמאי מקרקעין בישראל צריך בין השאר לעבור 10..
Copyright © 2021 shamay4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר שמאים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום השמאות
מחפשים שמאי רכב? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם שמאים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!