לימודי שמאות, קורס שמאות בחיפה

מעוניינים ללמוד מקצוע מאתגר, מעניין, שיתן לכם כלים לפיתוח אישי ומקצועי? זה הזמן להירשם ללימודי שמאות . כאן תוכלו לקבל את כל המידע החיוני – היכן לומדים, מה לומדים, איך מתקבלים ופרטים נוספים.

מטרתם של לימודי שמאות היא להכשיר את הסטודנטים,  לעסוק בתחום השמאות - הערכת שווי כספי של רכוש או בהערכת הנזק שנגרם לו. לימודי שמאות מתקיימים במגוון רחב של מכללות בארץ, כאשר בסיום הלימודים, התלמידים צריכים לעבור שנת התמחות בתחום בכדי לקבל את ההסמכה לעיסוק במקצוע.ברוב המקרים, הקורסים המכשירים שמאי רכב יהיו במסגרת שונה מקורסים המכשירים שמאי מקרקעין.

מקומות עבודה בהם ניתן להשתלב כשמאים בסיום הלימודים:

  • חברות ביטוח
  • חברות בנייה
  • רשויות מקומיות
  • חברות כלכליות
  • חברות ממשלתיות
  • בעבודה עצמאית
קרא עוד
המכללה המשותפת

שד' ההסתדרות 68 חיפה

המכללה המשותפת מציעה לכם לימודי שמאות מקרקעין עם מיטב המרצים בישראל. המכללה מלווה אישית כל סטודנט במהלך הלימודים ומכינה אותו לקראת עבודה כשמאי מקרקעין מוסמך. למכללה 25...

דותן דרעי - אורן נס בעמ

שדרות המגינים 25 חיפה

דותן דרעי - אורן נס בע"מ הינו משרד שמאות מקרקעין מוביל וידוע וחיפה, המשרד שלנו הינו המקצועי ביותר באזור ומעניק שירותי שמאות מקרקעין ברמה הגבוהה ביותר.

לוי יצחק

מנחם בגין 90 תל אביב

קבוצת לוי יצחק נוסדה בשנת 1971 ע"י לוי יצחק (יליד בולגריה), שמאי ידוע ומוכר בתחום הרכב וחוקר שווקים בתחום הנדל"ן והמוצרים בישראל. בלב פעילותה הענפה של קבוצת לוי יצחק...

קרן ארז מיכל

מנדל זינגר 15 חיפה

אבני דרך

נביאים 20 חיפה 33305

אבני דרך - מערכת שרותים מקצועית משולבת למכלול התחומים שבתחום התמחותה : שמאות רב תחומית , נושאי תעבורה ורכב , תחומי בטיחות וגהות , בוררויות וגישור פישור , ייעוץ וליווי עסקי ,...

שאלות ותשובות בתחום לימודי שמאות

כמה יעלה לי שמאי מקרקעין מומלץ בחיפה?

בפורטל שמאים תוכלו לשאול שאלות הקשורות לעלויות שמאי מקרקעין מומלץ בחיפה, לקבל מידע אמין אודות מחירים מקובלים בתחום, להשוות מחירים בין שמאים שונים ובסופו של דבר לבחור בשמאי המתאים לכם ביותר. ייתכן ויהיו הבדלים במחירים בין שמאי קרקע ליזמות בניה לבין שמאי קרקע לחקלאות. 

איך אדע לבחור שמאי מקרקעין בחיפה?

כדי לבחור שמאי מקרקעין בחיפה חשוב לבדוק שהוא עבר הסמכה ויש לו מוניטין מוכח בתחום. תוכלו לבקש המלצות מלקוחות קודמים, לברר באילו פרוייקטים קודמים בהם היה מעורב ולבקש הצעת מחיר. באתר שמאים בכתובת shamay4u.co.il תוכלו למצוא שמאי מקרקעין בחיפה מנוסים ומקצועיים רבים, לבדוק את המוניטין והנסיון שלהם, להשוות מחירים ועוד. כמו כן, תוכלו לקבל מידע שימושי רב אודות התחום, להתייעץ בפורום המומחים, לשאול כל שאלה ולהתייעץ. 

למה צריך שמאי מקרקעין?

על מנת שלא תפסידו כסף רב, גם אם אתם יזמים מנוסים ומיומנים, לפני כל חתימת חוזה הסכם מכירה או רכישה של קרקע, מומלץ מאד להזמין הערכת שמאי מקרקעין. מדוע? משום שהערכתו הינה עצמאית ובלתי תלויה וכך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהסכום שאותו אתם עומדים לשלם או לקבל אכן תואם את שווי הקרקע. כמו כן, חוות הדעת של שמאי המקרקעין תקפה וקבילה בבתי משפט, מול בנקים למשכנתאות ומול משקיעים שונים המעוניינים לבחון את ההצעה שאתם מניחים בפניהם. 

בכדי לחשב עלות למ״ר , האם מקובל לחשב גם את שטח מרפסת השמש?

שלום רב

בדרך כלל נהוג לחשב הכל ולציין שזה כולל מרפסת שמש

האם ערכו של נכס בבית משותף שהבעלות רשומה בחכירה לדורות שווה לרישום בטאבו ? אני שואל כי לפני 4 שנים רכשתי משרד בבניין שרשום על שם חברה החברה סיימה לבצעה פרצלאציה על מנת לרשום את כל המשרדים על שם הבעלים שרכשו בטאבו על פי חוזה מכר המפקחת על רישום הבתים המשותפים מסרבת לרשום את המשרדים בטאבו עקב חריגות שהתגלו ושלא נחתן לתקן המוכרים הציעו לרשום ת המשרדים בחכירה לדורות של 99 שנים ומתחדש אוטומטי ברצוני לדעת עם ערך המשרד יורד עקב רישום בחכירה לדורות ולא בטאבו תודה

במידה ומדובר במגורים והחכירה לדורות מול רשות מקרקעי ישראל (ממ"י), אזי לעניות דעתי אין מקום להפחתה.
אולם במידה והחכירה רשומה ע"ש חברה פרטית, יש הפחתה בשיעור מסויים. ההפחתה תלויה במס' פרמטרים ונעה בין 5-10% לעיתים. במשרד/מסחרי ייתכן ואף יותר.
עצם אי אפשרות רישום בטאבו בגין חריגות שלא ניתן לתקן - אזי עלולה ההפחתה להיות עד לערך "כימות" הליגאליזציה של החריגות, ואף מעבר לכך.
 
כמו כן יש לבחון היתכנות משפטית לאור העובדה שלא ניתן לרשום בטאבו, ואת ההשפעה על עסקת המכר/אחר בעת ניסיון ביצוע העברה - ולכך יש להיוועץ משפטית.

התשובה ניתנה על ידי משה בן גל , שמאי מקרקעין, השומרים 53, רחובות,   טלפונים:  050-5839070  , 08-9453738.  

האם חוכר, שאינו חוכר לדורות, חייב בתשלום היטל השבחה?

כפי המצוין בחוק הנוכחי חוכר שאינו חוכר לדורות . לא חייב בתשלום היטל השבחה. לא כך הוא בתיקון הקיים לפני הצבעות.

התשובה ניתנה על ידי משה בן גל , שמאי מקרקעין, השומרים 53, רחובות,   טלפונים:  050-5839070  , 08-9453738.  

כתבות נוספות שיעניינו אותך

כל מה שצריך לדעת על לימודי שמאות

כל מה שצריך לדעת על לימודי שמאות

כחלק מתהליך האקדמיזציה של מקצועות חופשיים בשוק, עבר גם תחום שמאות תהליך דומה וכיום על מנת לעסוק בשמאות מקרקעין או רכב, נדרש להיות בעל השכלה...