הערכה להיטל השבחה

עמוד הבית פורומים פורום שמאים הערכה להיטל השבחה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • תגובות
    הערכה להיטל השבחה

שלום,
    ברשותי נכס בתל אביב, בניין לשימור. על פי תוכנית השימור ותיק המידע אני יכול להוסיף קומה על הגג של 180 מ"ר ואני מחוייב לשפץ את כל המבנה ולחזק לפי תמ"א 38.
    רציתי לדעת לפני שאני נכנס לפרוייקט זה איך אני יכול לברר את הסכום המיסים שאצטרך לשלם וכן את סכום היטל ההשבחה שיוטל עליי? האם הוצאות הבנייה מקוזזות ממנו? כל זה על מנת לקבל הערכה לכדאיות הפרוייקט.

הערכה להיטל השבחה.

לצורך בדיקת העלויות עלייך לקבל שרותי שומה של שמאי מקרקעין , שירד לפרטי הנכס והתוכנית החלה עליו.
    בכל מקרה אבהיר , כי בגין זכויות בניה הנובעות מתמ"א 38 , חל פטור מהיטל ההשבחה.
    ובגין זכויות בניה הנובעות מתוכניות אחרות , שכדבריך מחייבות אותך לשפץ את הנכס , אזי יש לקזז מן ההשבחה את העלויות הנוספות

המשך

תודה על התשובה,
    האם גם את עלויות הבניה מקזזים מההיטל? והאם ינה אפשרות לקבל ההערכה גסה פחות או יותר על סמך הניסיון.
    מדובר על הוספת קומה של 180 מ"ר ומעלית ברחוב סירקין בתל אביב, בבניין לשימור לפי תוכנית 2650 ב.
    תודה

עלויות לקיזוז

סביר להניח שמההשבחה יקזזו את העלות העודפת לשימור.
    כלומר אם כיום המבנה מוזנח ואלמלא תוכנית השימור נדרש שיפוץ בעלות של 1,000 ש"ח למ"ר , וכיום בשל מטלות של תוכנית השימור נדרש שיפוץ בעלות של 1,700 ש"ח למ"ר .
    אזי מתוך ההשבחה תופחת עלות בניה עודפת של 700 ש"ח למ"ר , שכן  ההוצאה של 700 ש"ח נוספים נובעת מתוכנית השימור עצמה.
    כמו כן תשומת לבך כי העלות העודפת מופחתת מההשבחה ולא מהיטל ההשבחה .

למיטב ידיעתי עלות עודפת למ"ר  תלויהי במצבו הפיסי של המבנה הספציפי ובמטלות הנדרשות ע"פ תוכנית השימור לנכס הספציפי.
    בכל מקרה , בכדי להמנע מכניסה להרפתקאה בעינים עצמות , יש לקבל דו"ח שמאי לנכס הספציפי בכדי לבחון את כדאיות הפרוייקט.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
כתיבת תגובה בתור אורח באתר. כניסה לחשבון שלי
פרסום תגובה
הפרטים שלך