shamay4u.co.il

שמאות מקרקעין – כל החדשות האחרונות בתחום


בשוק נדל"ן דינאמי ומשתנה שמאי מקרקעין הוא האיש הנכון שיידע להעריך את "שווי השוק" האמיתי של נכס נדל"ן כדי שתחסכו כסף ולא יעבדו עליכם
 
שמאות מקרקעין עוסקת בהערכת שווי נכס נדל"ן ובגלל שכן נכס הינו שונה מאחר, כאשר הנכם באים לרכוש פיסת אדמה לבניה או מכירה במרכז כדאי לפנות אל שמאי מקרקעין במרכז או כל איזור אחר בארץ שיעזור לכם בהערכה ואולי אף במכירה עצמה כדי שתחסכו כסף ותרוויחו כמה שיותר. הוא האיש הנכון ביותר לצורך הערכת שווי נכס מניב לכן רצוי להוועץ עימו.
 
חדשות אחרונות בתחום שמאות מקרקעין

להלן מספר חדשות אחרונות בתחום שמאות מקרקעין בישראל:

  • קורס ללימודי תמ"א 38 – קורס חדש נפתח ע"י המרכז הארצי ללימודי נדל"ן לתושבי חולון, בת-ים, ראשון לציון, נס ציונה אזור ורחובות כאשר נושא הקורס הינו לימודי תמ"א 38 וקורס זה פונה אל ועדי עובדים, מתווכים, אדריכלים, שמאי מקרקעין בישראל, חברות קבלניות ועוד. הקורס כולל 4 מפגשים של 4 שעות אקדמאיות ונועד לתת ליזמים ודיירים כלים מקצועיים לקידום הנושאים בבניין המגורים ובכלל.
  • מלאי דירות חדשות בחודשי ינואר ופברואר אך זו רק טיפה בים – מספר הדירות החדשות אשר נמכרו ביוזמה ציבורית גבוה ב-9% ביחס לממוצע החודשי ב-2012 ועליה של 28% ביחס לאותה תקופה אשתקד. יחד עם זאת, ארז כהן שהינו שהיה שמאי מקרקעין ויו"ר לשכת שמאי מקרקעין בעבר טוען כי העליה הינה טיפה בים ורחוקה מהכמות הנדרשת. עוד הוא מציין כי הפער נאמד במחסור של 80-60 אלף דירות חדשות לפחות וכי כך לא ניתן יהיה כלל להוזיל את מחירי הדירות בישראל.
  • הפתרון למצוקת הדיור הינו ביטול הפטור למדינה מהיטל השבחה – חוק תכנון והבנייה מכיל בתוכו עיוות בכך שהינו יוצר הפרדה בין רשויות מקומיות עניות לעשירות ובין עירוניות לכפריות. בסיס העיוות הינו בפטור מוחלט מהיטל השבחה על קרקעות מדינה ובמקומו מינהל מקרקעי ישראל מעביר לרשויות חלק זעום מתקבוליו. בועז מקלר, רואה חשבון מומחה במקרקעין טוען כי ביטול הפטור למדינה מהיטל השבחה יביא לרשות מקומית את היכולת לגבות היטל השבחה גבוה יותר וכך יהיו לה יותר משאבים להתפתח ולהקים תשתיות חדשות לקליטה של תושבים ועסקים נוספים.
  • שינוי תעריפי אגרות – נכון לתאריך 15.1.13 פורסמו מספר שינויים באשר אל תעריפי אגרות מועצת שמאי מקרקעין והינם:
אגרת אישור גמר התמחות – 167 ש"ח
אגרת בחינות מקדימות – 287 ש"ח
אגרת בחינות סופיות – 458 ש"ח
אגרת רישום בפנקס – 666 ש"ח
אגרת שמאי מקרקעין לשמאי בעל ותק עד 3 שנים – 815 ש"ח
אגרת שמאי מקרקעין לשמאי בעל ותק למעלה מ-3 שנים – 1,018 ש"ח
 
מעט אודות היטל השבחה

היטל השבחה בישראל הינו תשלום חובה אשר נדרש מבעל מקרקעין או מחוכר לדורות ע"י ועדה מקומית שאישרה תוכנית וכך בעצם הביאה לעליה של שווי הקרקע והמקרקעין שלו.
גובהו של ההיטל הינו מחצית מעליית השווי של המקרקעין בעקבות האישור כאשר מטרת ההיטל הינו כיסוי הוצאות ועדה מקומית אשר עוסקת בתכנון ופיתוח וברכישת מקרקעין לצורכי ציבור וכן תשלום פיצויים עקב ירידת ערך.
 
לפרטים נוספים אודות חישוב היטל השבחה תמ"א 38 או כל היטל רצוי, הערכת שווי נכס נדל"ן, רשימת שמאי מקרקעין במרכז ושאר האיזורים בישראל ועוד, מלאו טופס קצר באתר ונציגינו ייצרו עמכם קשר במהרה עם כל הפרטים, תשובות לשאלותיכם, מתן עזרה וייעוץ והצעות ייחודיות מאוד שלא תמצאו בשום מקום אחר.
 
לפני שהנכם רוכשים פיסת נדל"ן רצוי לבדוק את זהות המוכר ולהעזר בשמאי מקרקעין מומחה אשר יעזור לכם בתהליך כולו ויעזור לכם גם לחסוך כסף07/10/2013    shamay4u.co.il
פורום שמאים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר shamay4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 shamay4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר שמאים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום השמאות
מחפשים שמאי מקרקעין? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם שמאים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!