enter-article שמאי מקרקעין – איך הוא יכול לעזור בעסקאות נדל"ן - אתר השמאים הגדול
שמאי מקרקעין » מאמרים וחדשות » שמאי מקרקעין – איך הוא יכול לעזור בעסקאות נדל"ן

שמאי מקרקעין – איך הוא יכול לעזור בעסקאות נדל"ן

כאשר הנכם רוצים לבצע עסקת נדל"ן מוצלחת, שמאי מקרקעין יעזור לכם לקבוע את ערך הנכס במדיוק ולעזור לכם בעת ויכוח עם קבלנים

חוות דעתו של שמאי מקרקעין דרושה בתחומים רבים כמו והוא האדם המתאים אשר יכול לעזור לכם לקבוע בדיוק את ערך הנכס בין אם הנכם מוכרים או קונים נדל"ן. כל שמאי מקרקעין מוסמך עבר לימודי שמאות והינו שם עבורכם לא רק לקביעת ערך נכנס אלא גם עבור חישוב היטל השבחה ועוד כדי שאתם לא תסתבכו ותשאירו את הפרטים הטכניים אך החשובים כל כך לאיש מקצוע מיומן ומנוסה בתחום.

לשם מה להעזר בשמאי מקרקעין?

כפי שציינו קודם לכן, שמאי מקרקעין יכול לעזור לכם בתחומים רבים, ביניהם:

 • קביעת ערך נכס– בין אם אתם מוכרים או קונים דירה או נכס נדל"ן אחר, שמאי מקרקעין הינו האיש המוסמך לקבוע את ערך אותו נכס. גורמים הנדסיים, משפטיים, סביבתיים ועוד משפיעים על ערכו של הנכס והשמאי יידע לבדוק את כולם כהלכה בעזרת כלים מקצועיים ולהגיע לערכו האמיתי והראוי של הנכס שלכם.
 • כינוס נכסים– שמאי מקרקעין הוא היחיד אשר יכול לקבוע את ערך הנכס במקרה של מכירת הנכס לשם תשלום חובות.
 • בקשה לאישור משכנתא– בהליכים של בקשת משכנתא תמיד מוערב שמאי מקרקעין על מנת לאשר את גובה המשכנתא והערכת שווי הנכס.
 • מיסוי נדל"ן– במקרים רבים, ניסיונם של שמאי מקרקעין יעזור לכם לשלם פחות עבור באופן משמעותי את גובה המס עבור הנדל"ן וכך יחסוך לכם כסף רב בניהול משא ומתן מול הרשויות.
 • בדיקת ליקויי בנייה– בעת קניית דירה בין אם חדשה או יד שנייה יש לבצע בדיקה של ליקויי בנייה ושמאי מקרקעין יידע ויעזור לקבוע את ערכו האמיתי של הנכס כמו גם ימליץ על דרכים לתיקון ליקויים במידה ונמצאו כאלו.

חישוב היטלי השבחה

מדובר במס אשר מוטל על מקרקעין ובעלים עקב אישור תוכניות מסויימות, אישור הקלה וכן אישור שימוש חורג. הוא משולם במועד של מימוש זכויותכם על הנכס שהוא קבלה של היתר לבנייה או תחילת השימוש במקרקעין.

מהם המקרים בהם תצטרכו בתשלום היטלי השבחה?

 • עליית שווי מקרקעין עקב אישור הקלה והיטל ההשבחה במקרה זה נגזר מתוספת השטח אשר ניתן בהקלה.
 • עליית ערך מקרקעין עקב אישור תב"ע וזה משנה את ייעודה של הקרקע או המבנה שאפשר לבנות עליו. ההיטל מחושב כפער בין שווי הקרקע שלפני הבנייה ולאחר הבנייה.
 • עליית שוויי מקרקעין בעקבות אישור שימוש חורג אשר לא היה מותר קודם לכן, כמו הסבת מבנה מסויים לגן ילדים, הוספה של מרפאה לבית, שימוש במבנה של משרדים לצרכי מגורים ועוד.

הפחתת עלות היטל השבחה

ישנם מקרים בהם תוכלו להפחית את עלות היטלי ההשבחה וכמובן האיש שיכול לייעץ ולעזור לכם בתחום זה הינו שמאי מקרקעין מנוסה ומקצועי. להלן המקרים בהם תוכלו להפחית את תשלום ההיטל:

 • כאשר היטל ההשבחה בטל כיוון שתוכנית שאושרה לא יצאה לפועל
 • כאשר תוכנית יצאה לפועל באופן חלקי אזי גם גובה ההיטל יהיה חלקי
 • כאשר יש לדחות את עליית ערך הקרקע לתום החיים הכלכליים של אותו מבנה אזי גם היטל ההשבחה יבוטל
 • קבלת פטור מהיטל השבחה במקרים של: מגורים בישוב שהינו שכונת שיקום, מגורים שנקבע כי אינם חייבים בהיטל השבחה, מבנים כמו בתי ספר, בתי כנסת וכאלו שאינם למטרות רווח, אדם אשר הרחיב דירתו וסך גודלה לא עולה על 140 מ"ר ויגור בדירה לפחות 4 שנים מסיום ההרחבה.

לקבלת פרטים נוספים אודות חישוב היטל השבחה, לימודי שמאות, ייעוץ של שמאי מקרקעין מומחים וחיסכון בכסף, מלאו טופס קצר באתר ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם עם כל הפרטים והתשובות לשאלותיכם.

בכל תכנון אשר קשור לנכס יש להעזר בשמאי מקרקעין שיידע להפחית לכם עלויות מיותרות וכן לקבוע במדוייק את ערך הנכס כך שלא ירמו אתכם

עוד באותו נושא

כל מה שצריך לדעת על לימודי שמאות

כל מה שצריך לדעת על לימודי שמאות

כחלק מתהליך האקדמיזציה של מקצועות חופשיים בשוק, עבר גם תחום שמאות תהליך דומה וכיום על מנת לעסוק בשמאות מקרקעין או רכב, נדרש להיות בעל השכלה...

מדריך שמאי מקרקעין

מדריך שמאי מקרקעין

בישראל רשומים כיום 1557 שמאי מקרקעין על פי מועצת שמאי מקרקעין הפועלת תחת משרד המשפטים. שמאים אלו הינם היחידים שיכולים לעסוק בתחום על פי חוקי...

חקירת תאונות - היתה תאונה ולכן...

חקירת תאונות - היתה תאונה ולכן...

לא צריך לעבור את מה שאדוארד נורטון עבר במועדון קרב כדי להבין, חוקר תאונות דרכים פוגש לא מעט מקרים קשים איתם הוא צריך להתמודד בחייו המקצועיים...

שמאי רכוש- כיצד מעריכים אומנות

שמאי רכוש- כיצד מעריכים אומנות

סביר להניח שלא מעט גנבים מתפלאים לשמוע כמה עולה היצירה אותה הם גנבו. בשביל זה יש שמאי אומנות שמעריכים אותה   באוגוסט האחרון נגנב ציור של...

מדריך שמאי רכב

מדריך שמאי רכב

על שמאי רכב אפשר לומר את המשפט הידוע, עדיף שהוא יהיה בצד שלנו ולא מולנו על פי הערכות שונות יש בישראל מאות שמאי רכב, שמאים אלו עובדים ברובם...

string(31) "categoryשמאי מקרקעין"