shamay4u.co.il

בואו להכיר את מוציא קשת מנהל הפורום שלנו

מאמר נכתב על ידי מוציא קשת - עו"ד ושמאי מקרקעיןמוציא קשת

מוציא קשת, כבר ארבע עשרה שנה בתחום שמאות המקרקעין. בעל יכולות אנליטיות מרשימות וכן, הוא מנהל הפורום שלנו. בואו תכירו אותו..
מתי החלטת להיות שמאי ומדוע?
 

מיד לאחר סיום התואר הראשון בסטטיסטיקה, ובשל מעוט התפקידים בשוק העבודה לבעלי תואר ראשון בתחום זה, חבר ללימודים העלה את האפשרות ללימודי שמאות, והדגיש כי התחום מרתק ,מאתגר , ומשלב מס' דיסציפלינות כגון מדידות, הנדסת בניין, כלכלה , ומשפטים.

לאחר סקר שערכתי בקרב שמאי המקרקעין החלטתי ללמוד את התחום שעד היום , כ- 14 שנים לאחר קבלת התעודה מטעם משרד המשפטים , מאתגר ומרתק אותי  כפי שהיה בתחילת דרכי המקצועית.

אילו עצות אתה יכול לתת לשמאים צעירים?

בשל ייחודיות המקצוע יש לגלות אורך רוח, שכן בתחילת הדרך המקצועית יש קושי אובייקטיבי להתפרנס, שכן רמת השכר לשמאים הצעירים נמוכה, אולם למתמידים ולמתמקצעים צפויים עניין ואופק כלכלי ראוי בהמשך הדרך.

אילו תכונות צריכים שמאים ?

נדרשת יכולת ניתוח אנליטית , תוך ירידה לפרטים , ויכולת לבחון את נתוני השוק ממבט על.
כמו כן נדרשת מידה רבה של אובייקטיביות בעת ביצוע חוות הדעת המקצועי.

האם וכיצד המצב בנדל"ן בישראל (עליית המחירים) משפיעה עליך?

עליית מחירי הנדל"ן גורמת לאזרחים מן השורה לבחון לעומק את ההוצאה הכלכלית בעת רכישת דירות מגורים וכנובע מכך עולה המודעות לצורך בהתייעצות עם שמאי מקרקעין.

בנכסים מורכבים כגון משקים חקלאיים ונכסים מסחריים בעלי הזכויות בנכסים מסוגים אלה פונים לשמאי מקרקעין בכדי לבחון את היבטיי המיסוי הכרוכים במימוש במכר של נכסים מסוג זה( מס שבח, דמי הסכמה, היטל השבחה וכו'...).

כל אלה מביאים לגידול בנפח עבודת השמאי.  

רבים טוענים שישנה בעיה עם העובדה ששמאים עובדים הן עם חברות ביטוח והן באופן עצמאי, כיצד אתה רואה את זה ומה אתה עושה כדי להתמודד עם ניגוד העניינים הזה?

שמאי המקרקעין אינם עובדים עם חברות הביטוח.

מתוך ניסיונך, כיצד אתה רואה את תרבות הבנייה בישראל?

תרבות הבניה בישראל = לאין תרבות בניה , יש צורך דחוף בהכשרת עובדים ישראלים בתחומי הבניין כגון רצפים, טייחים, חשמלאים אינסטלטורים ועוד.... .

ובאין ישראלים קמה חובה לממשלה לאפשר הבאת עובדים זרים לביצוע העבודות , שכן העדר ידיים עובדות מחד, והעדר הצע קרקעות לבניה , מאידך, מביא להיצע  נמוך במס' יח"ד נמוך , ולעומת זאת רמת הביקוש הינה בהיקף של  כ- 40,000 יח"ד לפחות, בשנה , ובהעדר הצע ורמת ביקוש עולה ברור שמחירי הדירות יעלו.

לאור רעידת האדמה הקשה ביפאן, האם יש לך השגות, מסקנות , המלצות מקצועיות כלשהן?

לאור רעידתו האדמה בעולם בכלל , יש צורך דחוף להגדיל ההטבות הניתנות במסגרת תמ"א 38, בכדי ליצור כדאיות כלכלית הן ליזמים והן לבעלי הדירות להיכנס לפרויקט התמ"א, במצב הדברים של היום, הכדאיות למימוש התמ"א הינה באזורי המרכז בלבד , ת"א רבתי, יש להגדיל את היקף הבינוי המותר ל-4 קומות לבינוי הקיים, תוך מתן הטבות (פטור מהיטל השבחה, מס שבח ומס רכישה) לפרויקטים הכוללים פינוי בינוי , שכן התעקשות הרשויות לגבות מיסוי בגין ההטבות מעקרת את כדאיות ביצוע הפרויקטים , ולכשתתרחש רעידת האדמה שתביא להרס ומוות של אזרחים רבים ולנזקים כלכליים בלתי ניתנים  לתיקון או אז תקום ועדת חקירה , מוטב להקדים תרופה למכה .
 
הטיפ של מוצא - שמאי טוב צריך נדרשת יכולת ניתוח אנליטית , תוך ירידה לפרטים

מוציא קשת, מתמחה בייעוץ משפטי בתחום הנדל"ן ושמאות מקרקעין.
052-3847485 , נתניה07/01/2013    המאמר עודכן בתאריך 07/01/2013    shamay4u.co.il
פורום שמאים

לפניך בעלי מקצוע מומלצים בתחום שמאי מקרקעין

מוציא קשת - עו"ד ושמאי מקרקעין
משרד מוציא קשת – עורך דין, שמאי מקרקעין מתמחה בשירותי ייעוץ משפטי בתחום הנדל"ן ושמאות מקרקעין, המבוססים על ניסיון מעשי מקצועי רב שנים בתחום המקרקעין. משרד מוציא קשת הינו מקצועי ודינמי, קשוב לתמורות בשוק המקרקעין ובחקיקה הרלבנטית ומספק..

הרצל 7 נתניה


חייג: 072-3314415
מוציא קשת - עו"ד ושמאי מקרקעין
לרשימת כל בעלי המקצוע בתחום שמאי מקרקעין

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר shamay4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 shamay4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר שמאים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום השמאות
מחפשים שמאי מקרקעין? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם שמאים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!